Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts
Merhaba

Foruma Hoşgeldiniz

Kayıt Olduktan Sonra Rütbe Seçmelisiniz. Ve Daha sonra Lejant Oluşturmalısınız;

Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts


 
AnasayfaAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yapKapı

Paylaş | 
 

 Ders I - I. Sınıflar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Misafir
MisafirMesajKonu: Ders I - I. Sınıflar   Paz Ocak 10, 2010 6:34 am

Valerié yatakta mırıldanarak döndü.
Güneşin sert ışığı gözlerine vurduğunda yataktan zıpladı ve yüzünü yıkamaya gitti. Dolabına yürüyüp siyah pantolonunu ve gri süveterini alıp üstüne giydi. Gothic makyajını yaptı. Vanilyalı parfümünü sürüp dışarı çıktı. Öğrenciler selam verirken içindeki gerginliği atmaya çalışıyordu. 1. sınıflara ders vermek herzaman zordu. Çünkü çabuk pes edip usanıyorlardı ve Valerié'nin teselli edecek yönü çok zayıftı. Bahçeye ulaştığında birkaç öğrencinin süpürgelerini alıp öylece yerde oturduklarını gördü. Ders saati geldiğinde Valerié gülümseyip boğazını temizledi. Öğrenciler pür dikkat onu izliyordu.
" Günaydın çocuklar. Evet uçuş dersine hazırmısınız? " dedi gülümseyerek. Çocuklar kafalarını sallayıp gülümsediler.
" Çocuklar süpürgeleriniz yerde duruyor. Şimdi beni izleyin. " dedi gülümseyerek. Yerde duran süpürgesine elini uzatıp:
" Yukarı. " dedi tatlı bir sesle. İtaatkâr süpürgesi eline yapıştığı anda yüksek iç çekişler duyuldu. Birkaç öğrenci deniyordu.
Bazıları ise başaramayıp yılıyordu. Ama diğer şımarık çocukların yaptıkları sadece tembellikti. O küçük bedenlerini kaldırıp kolay bir hareketi bile yapmaya üşeniyorlardı..
Sonunda öğrencilerin hepsi süpürgelerini ellerine almışlardı. Valerié süpürgesini tuttu.
" Süpürgeye binmeye hazırmısınız çocuklar. Hadi bakalım. " dedi gülümseyerek.
" Şimdi benimle tekrarlayın." dedi ve süpürgesini tuttu.
" Nefes alın. Süpürgeyi iki elinizle yukarıdan tutun ve sağ ayağınızı süpürgenin etrafına atın. " dedi sakince. Kelimeyi yavaş yavaş tekrarladı.
Çocuklar süpürgeye binmişlerdi. Yalnız bir çocuk yanlışlıkla yere vurmuş ve hızla ilerlemeye başlamıştı.
" Süpürgeleri bırakın. " dedi ve kendi süpürgesine atlayarak çocuğun peşinden gitti. Çocuğu belinden tutup kendi süpürgesine oturttu ve çocuğun süpürgesini eline aldı. Aşağı indi ve çocuğu yere bıraktı.
" Korkma tatlım. " dedi sakinleştirmeye çalışarak.
Ardından çocuklar sakinleştirdi. Ve dersi bitirmeye yöneldi.
" Evet çocuklar. Ders bitmiştir. " dedi ve gülümseyerek süpürgeleri dolaba yolladı.


ÖDEVİNİZ:
" Süpürge kullanmayı gerçekten istiyormusunuz? İlerde ne işinize yarayacağını düşünüyorsunuz? "..
Rp'lerinizi bana pm. yoluyla iletin.
Rp yazmadan önce Bilgilendirme köşesinden ödev rp'leri konusundaki SEÇİCİ kriterlerime bakmayı unutmayın.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Hannah Melody Lynn

avatar

Gerçek İsim : eylül
Mesaj Sayısı : 506
Kayıt tarihi : 03/01/10
Yaş : 21
Lakap : Lie ne alakaysa artık xD

MesajKonu: Geri: Ders I - I. Sınıflar   Paz Ocak 10, 2010 4:45 pm

Luna daha yeni uyanmıştı fakat daha yeni uçuş dersi olduğunu fark etmişti,hemen yatakdan fırlamıştı.Cüppesini giyip ve süpergesini alıp bahçeye doğru fırlamıştı.Bahçeye geldiğinde sadece birkaç kişi vardı hemen yerine geçip profösörü beklemeye başlamıştı fakat luna o kadar da geç kalmamıştı.Profösör konuşmasını ilk " Günaydın çocuklar. Evet uçuş dersine hazırmısınız? diye sormuştu,ve profösör cümlesine devam ediyodu " Çocuklar süpürgeleriniz yerde duruyor. Şimdi beni izleyin..demişti luna profösör'e konsentire olmuştu birden luna profösör'ün yukarı!dediğini duymuştu ve profösörün süpürgesi elindeydi.Luna da denemeye başlamıştı ilk denemesinde olmamıştı konsantire olup yukarı demişti,süperge elindeydi oldu! demişti luna." Süpürgeye binmeye hazırmısınız çocuklar. Hadi bakalım diye profösör bütün öğrencilere gülümsemişti." Şimdi benimle tekrarlayın demişti." Nefes alın. Süpürgeyi iki elinizle yukarıdan tutun ve sağ ayağınızı süpürgenin etrafına atın demişti sakince.Luna profösörün dediklerini harfi harfine uygulamıştı.Çocuklar süpürgeye binmişlerdi. Yalnız bir çocuk yanlışlıkla yere vurmuş ve hızla ilerlemeye başlamıştı.
" Süpürgeleri bırakın. " dedi ve profösör kendi süpürgesine atlayarak çocuğun peşinden gitti. Çocuğu belinden tutup kendi süpürgesine oturttu ve çocuğun süpürgesini eline aldı. Aşağı indi ve çocuğu yere bıraktı.
" Korkma tatlım. " dedi sakinleştirmeye çalışarak.
Ardından çocuklar sakinleştirdi. Ve dersi bitirmeye yöneldi.
" Evet çocuklar. Ders bitmiştir. " dedi ve gülümseyerek süpürgeleri dolaba yolladı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Misafir
MisafirMesajKonu: Geri: Ders I - I. Sınıflar   Paz Ocak 10, 2010 6:52 pm

Pearl hem ablasının dersine gireceği için , hemde ilk uçuş dersi olacağı için heyecanlıydı. Kızlar yatakhanesinden çıkıp sahaya doğru yürüdü. Birkaç öğrenci ders alanına doğru gidiyordu. Onlara eşlik etti. Şimdilik hogwarts'da arkadaşı yoktu. Zaten ihtiyacı olduğunuda düşünmüyordu. Zamanla birileri onun peşine düşecekti. Profesör(ablası) geldiğinde heyecanla ona yöneldi.
" Günaydın çocuklar. Evet uçuş dersine hazırmısınız? " dedi gülümseyerek Profesör. Pearl kafasını sallayıp gülümsedi.
" Çocuklar süpürgeleriniz yerde duruyor. Şimdi beni izleyin. " dedi gülümseyerek Ablası. Yerde duran süpürgesine elini uzatıp:
" Yukarı. " dedi tatlı bir sesle. PRofesörün süpürgesi direk eline yöneldi. Öğrencilerle beraber pearl derin bir iç çekti. Pear direk elini süpürgesine yöneltti.
" Yukarı. " dedi aniden. Süpürgesi anında avcuna yapıştı. Bazıları hemen yapmıştı Pearl gibi.Bazıları ise başaramayıp yılıyordu. Ama diğer şımarık çocukların yaptıkları sadece tembellikti. O küçük bedenlerini kaldırıp kolay bir hareketi bile yapmaya üşeniyorlardı..Sonunda herkes süpürgesini eline aldı.
" Süpürgeye binmeye hazırmısınız çocuklar. Hadi bakalım. " dedi gülümseyerek Ablası.
" Şimdi benimle tekrarlayın." dedi ve süpürgesini tuttu. Pearl ablası gibi süpürgesini tuttu hemen. DAha önce ablasından uçuş dersine alıştırma için birkaç hareket yapmıştı.
" Nefes alın. Süpürgeyi iki elinizle yukarıdan tutun ve sağ ayağınızı süpürgenin etrafına atın. " dedi sakince. Süpürgesine bindi. Yanında duran çocuk sendeleyip ayağını yere çarpınca süpürgesi hızla havalandı ve ilerledi. Profesör çocuklara döndü ve:
" Süpürgeleri bırakın. " dedi ve kendi süpürgesine atlayarak çocuğun peşinden gitti. Çocuğu usta bir manevrayla kavrayıp süpürgesiyle beraber aşağı indi. Çocuğa gülümsedi ve:
" Korkma tatlım. " dedi sakinleştirmeye çalışarak.
Ardından çocuklar sakinleşi. Pearl dersin biteceğini anladı. Profesör onlara yöneldi.
" Evet çocuklar. Ders bitmiştir. " dedi ve gülümseyerek süpürgeleri dolaba yolladı. Mola çanı çalmıştı. Pearl ablasının yanına ilerledi. Ona okuldayken abla diye hitab etmemeliydi biliyordu. Ama ondan başka akrabası yoktu. Sahipli olduğunu bilmek istiyordu. Gülümsedi ve ablasının yeşil gözlerine baktı.
" Nasılsınız profesör. " dedi şakıyarak. Ablasının sıcak gülümsemesi göründü. Herzamanki gibi gothic makyajını yapmıştı. Halbuki okul dışında sade bir makyaj yapardı , çoğu zaman yapmazdı bile..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Victor Gatés

avatar

Gerçek İsim : Atilla
Mesaj Sayısı : 115
Kayıt tarihi : 29/12/09
Yaş : 23
Lakap : ZuzaylıxD

MesajKonu: Geri: Ders I - I. Sınıflar   Paz Ocak 10, 2010 8:02 pm

Victor zar zor uyanmıştı bugün uykulu gözleriyle duş aldı.Beyazlığıyla parlayan çok değer verdiği dişlerini fırçaladı,saçlarını taradı vce cübbesni giyerek ilk dersi olan yere vardı.İlk dersi uçuştu.İlk defa kadın bir öğrewtmenin dersine girecekti.Gothic makyajıyla zaten çokda dikkat çekiyordu.Herkes sıraya girmişti ve profesör
Günaydın çocuklar. Evet uçuş dersine hazırmısınız? demişti Kocaman gülümsemesiyle.
sallayıp gülümsediler.
" Çocuklar süpürgeleriniz yerde duruyor. Şimdi beni izleyin. " dedi.Süpürgesien uzandı ve" Yukarı. dedi ve süpürge hızlıca eline geldi.Sıra Victor'daydı ''Yukarı''demişti başaramamaıştı yılmıycaktı bir kaç kere denedi ve sonunda süpürge yüksek bir sesle elindeydi.Çoğu kişi ise başararamamıştı.sıra ikinci turdaydı ''Uçma''.Profesör anlatıyordu" Süpürgeye binmeye hazırmısınız çocuklar. Hadi bakalım. " dedi gülümseyerek.
" Şimdi benimle tekrarlayın." dedi ve süpürgesini tuttu.
" Nefes alın. Süpürgeyi iki elinizle yukarıdan tutun ve sağ ayağınızı süpürgenin etrafına atın. "

Yavaşca ve dikkatlice hocayı dinlerken hareketleri yapmayı deniyordu.Victor başarmıştı havada süzülüyordu.Aman tanrım oda neydi çocuk inemiyordu.Profesöre hızşlıca yetişerek çocuğu indirdi ve sakinleştirdi.Neyseki profesör vardı.Profesör''Evet çocuklar. Ders bitmiştir. " dedi ve herkes birdaki dersine yetişmek için yol aldı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
James Kevin Lynn

avatar

Mesaj Sayısı : 160
Kayıt tarihi : 01/01/10
Yaş : 21

MesajKonu: Geri: Ders I - I. Sınıflar   Salı Ocak 12, 2010 8:10 pm

Sabah James Yerinde Döndükten Sonra.Ayağa Kalktı.Cübbesini Giydikten Sonra İlk Dersinin Uçuş Olduğunu Hatırladı.Süpürgesini Aldı ve Bahçeye Çıktı.Profösörün Daha Gelmediğini Görüp.Süpürgesini Yanına Koyup Yere Oturdu.Ve Profösörün Gelmesini Bekledi.Ve İşte Profösör Geliyordu." Günaydın çocuklar. Evet uçuş dersine hazırmısınız? " dedi gülümseyerek.Profösör Konuşmaya Devam  Etti." Çocuklar süpürgeleriniz yerde duruyor. Şimdi beni izleyin. "Yerde duran süpürgesine elini uzatıp:
" Yukarı. "
dedi tatlı bir sesle.James"de Denemeye Başladı ve Başarılı Oldu. "Süpürgeye binmeye hazırmısınız çocuklar. Hadi bakalım" diye profösör bütün öğrencilere gülümsemişti." Şimdi benimle tekrarlayın." dedi ve süpürgesini tuttu.
" Nefes alın. Süpürgeyi iki elinizle yukarıdan tutun ve sağ ayağınızı süpürgenin etrafına atın. " dedi sakince.Çocuklar süpürgeye binmişlerdi.Daha Sonra " Süpürgeleri bırakın.Ders Bitmişdir " dedi.James Süpürgesini Alıp Ordan Ayrıldı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://avadakedavra.forumi.biz/
Valeria Nerissa Wesley
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
avatar

Gerçek İsim : Ebru.
Mesaj Sayısı : 1504
Kayıt tarihi : 13/09/09
Yaş : 24

Karakter Bilgileri
Rol Puanı:
100/100  (100/100)
Patronus: Beyaz Leopar

MesajKonu: Geri: Ders I - I. Sınıflar   Cuma Ocak 15, 2010 12:43 am

Her zaman ki gibi erken kalktım. Ellerimi ve yüzümü yıkadıktan sonra cüppemi giydim. Bugünkü dersleri gözümün önünde canlandırdım. Uçuş dersi vardı. Uçuş sevdiğim bir dersti. Ve sevdiğim derslere girmek beni ayrı bir mutlu ediyor ve derse olan ilgimi arttırıyordu. Uçuş Dersliğine doğru hızlı adımlarla yürümeye başladım. Dersliği geldiğimde profeösr henüz yoktu. Bir kaç öğrenci gibi bende süpürgemi yere koyup oturdum. Beklemeye başladım. Derse erken gelen sadece ben değildim. Bu yüzümde gülümseme oluşmasına sebep oldu. Diğer çğrencilerde gelmeye başlamışlardı. Etrafa bir göz gezdireyim dedim. Tam o sırada profesör tatlı ve yumuşak sesiyle " Günaydın çocuklar. Evet uçuş dersine hazırmısınız? " dedi. Kafamı sesin geldiği yöne çevirdim. Profesör güzel bir bayandı. Saçlarının rengide hoştu.Ses tonu yumuşak ve güven vericiydi. " Çocuklar süpürgeleriniz yerde duruyor. Şimdi beni izleyin. Yukarı" dedi.. Süpürge bir anda profesörün eline geldi. Kolay gibi görünüyordu. Ancak bazı büyüler göründüğü kadar kolay olmuyordu. Deneyip görecektim. Ve bende profesör gibi "Yukarı" dedim. İlk seferde başaramamıştım. Lanet olsun diye geçirdim içimden. Tekrar denedim. Bu sefer "Yukarı" derken bağırmıştım farkında olmadan. İkinci seferde başarmıştım. İçimden kendimi beğenmiş şeyler söylüyordum. Bazıları hala başaramamıştı. Buna rağmen yılmadan devam ettiler. Herkes yapmayı başardığında " Süpürgeye binmeye hazırmısınız çocuklar. Hadi bakalım.Şimdi benimle tekrarlayın.
Nefes alın. Süpürgeyi iki elinizle yukarıdan tutun ve sağ ayağınızı süpürgenin etrafına atın." dedi profesör. Bende profesörle birlikte söylediklerini yaptım. Profesör 1-2 saniye gibi kısa bir üre sonra uçmak için gerekli olan büyülü sözleri söyledi. Bende tekrarladım. Ve artık gökyüzünde süzülüyordum. Oda neydi? Bir öğrenci uçmayı başaramamış yere düşmüştü. Süzülmeyi bırakıp inişi gerçekleştirdim. Bunu yaptığıma inanmam biraz zaman almıştı. İlk defa uçuyor olmama rağmen sağlıklı bir şekilde yere iniş yapmıştım. Şaşırmanın etkisinden kurtulup profesörü dinlemeye başladım. Yere düşen çocukla ne konuştuklarını duymamıştım.
" Evet çocuklar. Ders bitmiştir. " dediğini duymuştum. Dersin bitmiş olmasına üzülmüştüm. Eğlenceli geçen bir kaç dersten birisiydi. Ve bitmiş olması kötüydü. Bir sonraki dersi kaçırmamam gerekiyordu. Bu yüzden burada dikilip kalamazdım. Hızlı adımlarla dersliğe yürüdüm.

_________________

Benim hatun benim gibi dengesiz. *.*:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Ders I - I. Sınıflar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» I.Snıflar---I. Ders:Astronomiye Giriş ve Tanışma
» `Mitoloji Dersi; Ders Alımları´
» sol beyin mi sağ beyin mi
» Sınıflar

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Ateş Oku RPG ~~ Hogwarts :: Genel :: Hogwarts Geçmişi-
Buraya geçin: